História Ganodermy a jej charakteristika

28.05.2011 13:45

História  Ganodermy je stará 5000 rokov. V pravekej Číne bola Ganoderma medzi liečivami veľmi úspešná, jej liečivé účinky dôveryhodne dokazujú viac ako 2000 rokov staré lekárske záznamy. V nich popísali, roztriedili a klasifikovali 365 liečivých rastlín. I z pomedzi najlepších Ganodermu vyhlásili za výnimočnú.

O Ganoderme je možné si prečítať v čínskych záznamoch, že nie pre dôležitosť symbolického mena a zatriedenia je výnimočná, ale preto, že lieči bez vedľajších účinkov.

Číňania ju považujú za kráľovnú liečivých rastlín, lebo ju možno priebežne užívať a umožňuje dlhý a zdravý život.

Najnovšie vedecké bádania robené čínskymi a zahraničnými vedcami, a súbežne prevádzané analytické vyšetrenia, tiež klinické skúsenosti získané v nemocniciach, univerzitách a farmaceutických firmách, v každom prípade vylučujú pochybnosti o účinnosti Ganodermy. Po 2000 tisícročiach sa dostala Ganoderma do svetla reflektorov, ako zvláštna látka normalizujúca činnosť životne dôležitých orgánov.

O prastaré liečebné metódy sa dnes zaujímajú moderní vedci, ktorí pochádzajú z Japonska, Číny, Tajwanu, Malajzie, Indie, Thajska, Indonézie, Vietnamu a USA.

Pod vedením japonských a čínskych vedcov sa robili výskumy, laboratórne pokusy a klinické testy, ktoré potvrdili výnimočnosť
Ganodermy.

Poukázali, že zloženie huby Ganoderma má vynikajúce účinky na činnosť organizmu a tým aj na zdravie. Stavebné látky nachádzajúce sa v liečivých rastlinách pomenovali jednotne ako "výživné látky".

Výživné látky Ganodermy:

1) Polysacharidy

Ich hlavnou funkciou je:
a)  Zlepšujú účinok imunitného systému
b)  Pôsobia ako antioxidant
c)  Znižujú hladinu cholesterolu


2) Triterpény

Ich hlavnou funkciou je:
a)  Znižujú hladinu cholesterolu
b)  Znižujú vysoký krvný tlak
c)  Pôsobia ukludňujúco a zvyšujú odolnosť voči stresu


3) Adenozin

Jeho hlavnou funkciou je:
a)  Zamedzuje zlepenie krvných doštičiek
b)  Zlepšuje krvný obeh
c)  Posilňuje funkciu nervového systému


4) Organické germánium

Hlavnou funkciou je:
a)  Zlepšuje zásobovanie buniek kyslíkom
b)  Zlepšuje účinok imunitných funkcií

Späť